www.bip.gov.pl

Miasto i Gmina Serock

Sobota 07.04.2012

Serock 13 listopada 2007 r.

OŚRiL.7625-32(11)/07

D E C Y Z J A N R 248 / 2007

Na podstawie art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 roku Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) w związku z art. 46 ust. 1 pkt 1 art. 46 a ust. 1 i 7 pkt 4 oraz art. 56 ust. 2 i 8 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku – Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129 poz. 902 z późn. zm.) a także § 2 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. z 2004 r., Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.), po rozpatrzeniu wniosku firmy PTK „CENTERTEL” Sp. z o.o., ul. Skierniewicka 10 a, 01-230 Warszawa, reprezentowanej przez Panią Sylwię Bąbrych, 2iT Telekom Sp. z o.o., ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa i przeprowadzeniu postępowania w sprawie

określa się
Środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą:

„Rozbudowa stacji bazowej telefonii komórkowej PTK Centertel „ZEGRZE” nr 3594/315, zlokalizowanej na działce nr ew. 112/6 obr. Jadwisin, gm. Serock”.

1. Rodzaj i miejsce realizacji przedsięwzięcia:
Rodzaj przedsięwzięcia – Rozbudowa stacji bazowej telefonii komórkowej PTK Centertel „ZEGRZE” nr 3594/315. Planowana inwestycja ma na celu polepszenie jakości i poszerzenie zakresu usług (m.in. dostęp do telefonii nowej generacji UMTS) oraz zapewnienie prawidłowej transmisji wewnątrz sieci.
Przedsięwzięcie będzie realizowane na istniejącej wieży, która znajduje się w Zegrzu przy ul. Groszkowskiego 3, na działce o numerze ewidencyjnym 112/6 obr. Jadwisin, będącej własnością Skarbu Państwa, w użytkowaniu wieczystym Polskiej Agencji Prasowej S.A., ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa Polskiej S.A. Inwestorem jest PTK „CENTERTEL” Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Skierniewickiej 10 a. Rozbudowa stacji polegać będzie na wymianie anten nadawczo – odbiorczych Kathrein 739 655 oraz anteny radioliniowej Gabriel HE2-220.
Po rozbudowie stacja bazowa telefonii komórkowej będzie składała się z następujących elementów: 
-  Anteny sektorowe BSA001 – 3 sztuki, 
-  Anteny sektorowe BSA002 – 3 sztuki, 
-  Antena radiolinii RLA23-06 – 1 sztuka, 
-  urządzenia zasilające, sterujące i nadawczo – odbiorcze umieszczone w szafach aparaturowych, posadowionych u podstawy wieży, 
-  Istniejąca wieża o konstrukcji stalowej, kratowa, o wysokości 39 m.
2. Warunki wykorzystania terenu w fazie realizacji i eksploatacji, ze szczególnym uwzględnieniem konieczności ochrony cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków oraz ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich:
a) Ochrona cennych wartości przyrodniczych, zasobów naturalnych i zabytków: 
-  Rozbudowywana stacja bazowa „ZEGRZE” nr 3594/315, zlokalizowana na działce położonej w granicach Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu oraz historycznego założenia dworsko – parkowego z XIX wieku, z licznymi pomnikami przyrody. Plan zagospodarowania przestrzennego gminy Serock ustala ochronę konserwatorską zespołu dworsko – parkowego w Zegrzu z XIX wieku, składającego się z dworu z końca XVIII wieku, budynku mieszkalnego, stajni z początku XVIII wieku, fragmentu muru ogrodzeniowego oraz parku. Wszelkie nowe inwestycje, prace remontowe i konserwacyjne należy uzgadniać z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Przyrody oraz Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 
-  Oddziaływanie przedsięwzięcia na wody powierzchniowe, podziemne i powierzchniowe oraz glebę: Rozbudowywana stacja bazowa jest obiektem bezobsługowym, nie jest zaopatrywana w wodę, nie jest źródłem powstawania ścieków. Wody opadowe z terenu stacji nie są zanieczyszczane, nie istnieje konieczność ich ujmowania i oczyszczania. Stacja bazowa nie wpływa również na zanieczyszczenie gleby. Odpady powstałe w wyniku prowadzonych prac w fazie realizacji należy zagospodarować zgodnie z obowiązującymi przepisami. 
-  Oddziaływanie przedsięwzięcia na otoczenie i stan powietrza atmosferycznego: Stacja bazowa nie jest źródłem emisji zanieczyszczeń w postaci związków gazowych, pyłów jak również spalin do powietrza atmosferycznego. Nie powoduje także uciążliwości dla klimatu akustycznego, ponieważ jedynym źródłem hałasu będą zainstalowane w szafie sterowniczej wentylatory, niesłyszalne poza izolowaną obudową szafy
b) Ograniczenia uciążliwości dla terenów sąsiednich: 
-  Modernizowana stacja bazowa nie będzie uciążliwa dla środowiska i będzie spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 30 października 2003 roku w sprawie dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku oraz sposobów sprawdzania dotrzymywania tych poziomów (Dz. U. z 2003 r. Nr 192 poz. 1883), 
-  W przypadku pól elektromagnetycznych stacji bazowej, pracującej w zakresie częstotliwości powyżej 300 MHz dopuszczalny poziom promieniowania niejonizujacego charakteryzowany jest przez wartości średniej gęstości mocy promieniowania elektromagnetycznego równej 0,1 W/m2. Minimalna wysokość występowania przewidywanych obszarów rozkładu pól o poziomach wyższych od 0,1 W/m2 dla minimalnego pochylenia wiązki wynosi 32,0 m. n.p.t. i dla maksymalnego 31,6 m. n.p.t., a zatem na obszarze niedostępnym dla ludności. W przypadku realizacji nowych budynków bądź rozbudowy istniejących w zasięgu oddziaływania anten nadawczych, może wystąpić konieczność zmiany warunków pracy stacji w taki sposób, aby obszary pól elektromagnetycznych wyższych niż graniczne, nie obejmowały swym zasięgiem miejsc dostępnych dla ludzi.
3. Wymagania dotyczące ochrony środowiska konieczne do uwzględnienia w projekcie budowlanym 
- Nie ustala się szczególnych wymagań.
4. Wymagania dotyczące przeciwdziałania skutkom awarii przemysłowych: 
-  Nie ustala się wymagań dotyczących przeciwdziałania skutkom awarii przemysłowych ponieważ stacja bazowa telefonii komórkowej składa się z systemu antenowego zainstalowanego na wieży kratowej o wysokości 39 metrów oraz urządzeń nadawczo – odbiorczych umieszczonych w ekranowanych obudowach posadowionych u podstawy wieży i będzie monitorowana całodobowo, przez co nie zachodzi obawa nadzwyczajnego zagrożenia środowiska. 
-  Wszelkie zakłócenia w pracy stacji spowodują uruchomienie odpowiednich procedur alarmowych w centrum zarządzania siecią i jej automatyczne wyłączenie. 
-  Teren stacji jest chroniony przed wchodzeniem na jej teren osób nieupoważnionych poprzez ochronę obiektu, zamknięcie szaf aparaturowych oraz dostęp do anten wyłącznie ze sprzętem alpinistycznym.
5. Wymagania dotyczące konieczności utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania: 
-  Nie stwierdza się konieczności utworzenia obszaru ograniczonego użytkowania. 
-  Prowadzący instalację zobowiązany jest do wykonania pomiarów pól elektromagnetycznych po zakończeniu rozbudowy, bezpośrednio po uruchomieniu instalacji i każdorazowo w razie zmiany warunków pracy instalacji, o ile zmiany te mogą mieć wpływ na zmianę poziomów pól elektromagnetycznych, których źródłem jest instalacja.
6. Charakterystyka przedsięwzięcia – załącznik nr 1 do niniejszej decyzji

U Z A S A D N I E N I E

W dniu 21 maja 2007 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku został złożony wniosek firmy PTK „CENTERTEL” Sp. z o.o., ul. Skierniewicka 10 a, 01-230 Warszawa, reprezentowanej przez Panią Sylwię Bąbrych, 2iT Telekom Sp. z o.o., ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Rozbudowa stacji bazowej telefonii komórkowej PTK Centertel „ZEGRZE” nr 3594/315, zlokalizowanej na działce nr ew. 112/6 obr. Jadwisin, gm. Serock”.
Realizowana inwestycja zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 roku w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. z 2004 r., Nr 257, poz. 2573 z późn. zm.) należy do przedsięwzięć dla których sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko jest wymagane.
Zgodnie z tym wymogiem do wniosku o wydanie decyzji dołączono raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, sporządzony przez inż. Łukasza Bach i mgr inż. Marię Stankiewicz.
Pismem z dnia 16 lipca 2007 roku wezwano wnioskującego do uzupełnienia braków we wniosku.
W dniu 31 lipca 2007 roku Wnioskodawca uzupełnił wniosek.
Pismem z dnia 3 sierpnia 2007 roku zawiadomiono strony o wszczęciu postępowania administracyjnego w przedmiotowej sprawie. Zawiadomienia zostały skutecznie dostarczone, umożliwiając przeprowadzenie dalszej procedury zgodnie z przepisami ustawy Prawo ochrony środowiska. Postępowanie prowadzono z udziałem społeczeństwa. Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo ochrony środowiska zawiadomienie w tym zakresie podano do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy informacyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, w miejscu realizacji planowanego przedsięwzięcia oraz na stronie internetowej tut. urzędu www.bip.serock.pl , informując jednocześnie o możliwości składania uwag i wniosków w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, w terminie do dnia 27 sierpnia 2007 roku.
W wyznaczonym terminie uwag nie wniesiono.
Działając na podstawie art. 48 ust. 2 pkt 1 w związku z art. 378 ust. 2 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 roku ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129 poz. 902 z późn. zm.) Burmistrz Miasta i Gminy w Serocku pismem z dnia 3 sierpnia 2007 roku wystąpił do Wojewody Mazowieckiego o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia.
Wojewoda Mazowiecki Wojewoda Mazowiecki postanowieniem z dnia 22 sierpnia 2007 roku, znak pisma: WŚR.III.DR/JO/6613-1/972/07 uzgodnił warunki do wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla realizacji inwestycji polegającej na rozbudowie stacji bazowej telefonii komórkowej PTK Centertel „ZEGRZE” nr 3594/315, zlokalizowanej na działce nr ew. 112/6 obr. Jadwisin, gm. Serock.
Zawiadomieniem z dnia 24 września 2007 roku Burmistrz Miasta i Gminy Serock poinformował strony o dokonaniu przez Wojewodę uzgodnienia decyzji dla prowadzonego postępowania.
Stosownie do art. 10 § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000 roku Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.) pouczono strony o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, w terminie 7 dni od momentu otrzymania zawiadomienia. Zawiadomienie w tym zakresie podano również do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy informacyjnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, w miejscu realizacji planowanego przedsięwzięcia oraz na stronie internetowej tut. urzędu www.bip.serock.pl , informując jednocześnie o możliwości zapoznawania się z dokumentacją sprawy w terminie do dnia 9 października 2007 roku.
Niniejsza decyzja uwzględnia uzgodnienia zawarte w Postanowieniu Wojewody Mazowieckiego z dnia 22 sierpnia 2007 roku, znak pisma: WŚR.III.DR/JO/6613-1/972/07.
Lokalizacja inwestycji jest zgodna z miejscowym zagospodarowania przestrzennego gminy Serock.
W toku postępowania nie zgłoszono uwag i wniosków.

W związku z powyższym orzeczono jak w sentencji.
Zgodnie z art. 1ust. 1 pkt. 1lit. a oraz załącznikiem do ustawy z dnia 16 listopada 2006 r.
o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006 Nr 225, poz. 1635) pobrano opłatę skarbową za wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia w wysokości 205 zł (słownie: dwieście pięć złotych) na rachunek Urzędu Miasta i Gminy w Serocku: BISE S.A. O/Serock 771370 1066 0000 1801 4036 5205.

P O U C Z E N I E

Od niniejszej decyzji przysługuje prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego ul. Senatorska 35 w Warszawie za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy Serock w terminie14 dni od daty doręczenia.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia nie rodzi praw do terenu oraz nie narusza prawa własności i uprawnień osób trzecich.
Decyzja niniejsza nie zwalnia z konieczności posiadania wszystkich innych zezwoleń wymaganych prawem.

Otrzymują:
1. Sylwia Bąbrych 2iT Telecom, ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
2. Polska Agencja Prasowa S.A. ul. Bracka 6/8, 00-502 Warszawa
3. Ministerstwo Obrony Narodowej, Stołeczny Zarząd Infrastruktury
Al. Jerozolimskie 97, 00-909 Warszawa
4. A/a.

Do wiadomości:
1. Wojewoda Mazowiecki
Plac Bankowy 3/5
00-950 Warszawa


Załącznik nr 1 do Decyzji Nr 248/2007 o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia z dnia 13 listopada 2007 roku znak: OŚRIL.7625-32(11)/07
Charakterystyka przedsięwzięcia
Przedsięwzięcie będzie polegało na rozbudowie stacji bazowej PTK Centertel „ZEGRZE” nr 3594/315, zlokalizowanej na działce nr ew. 112/6 obr. Jadwisin, gm. Serock.
Inwestorem jest PTK Centertel Sp. z o.o., ul. Skierniewicka 10 a, 01-230 Warszawa.

Parametry techniczne anten:
1) Anteny sektorowe

l.p.

typ anteny

azymut

wysokość zawieszenia (środek geometryczny anteny)

pasmo pracy

Tilt

(zakres)

zysk energetyczny

izotropowa moc promieniowania

EIRP

 

[°]

[m n.p.m.]

[MHz]

[°]

[dBi]

[ W]

 

1

BSA001

110

42,0

1800

0-6

18,5

3484

 
 

2

BSA002

110

42,0

900

0-6

15,4

1626

 

2100

0-8

18,0

1664

 

3

BSA001

230

42,0

1800

0-6

18,5

3484

 
 

4

BSA002

230

42,0

900

0-6

15,4

1626

 

2100

0-8

18,0

1664

 

5

BSA001

350

42,0

1800

0-6

18,5

3484

 

6

BSA002

350

42,0

900

0-6

15,4

1626

 

2100

0-8

18,0

1664

 

2) Anteny radiolinii

l.p.

typ anteny

azymut

wysokość zawieszenia (środek geometryczny anteny)

pasmo pracy

Średnica

Zysk energetyczny

izotropowa moc promieniowania

EIRP

[°]

[m n.p.m.]

[GHz]

[m]

[dBi]

[ W]

1

RLA23-06

6

38,0

23

0,3

41,7

725


Obszary występowania pól elektromagnetycznych (S=0,1W/m2) wystąpią:
dla minimalnych pochyleń wiązki:
1. dla anten sektorowych BSA001 dla częstotliwości 1800MHz w zasięgu maksymalnym do 52,7 m przed antenami oraz powyżej wysokości minimalnej 33,7 m npt.
2. dla anten sektorowych BSA002 dla częstotliwości 900MHz w zasięgu maksymalnym do 36,0 m przed antenami oraz powyżej wysokości 35,3 m npt. oraz dla częstotliwości 2100MHz w zasięgu maksymalnym do 36,4 m przed antenami oraz powyżej wysokości 35,0 m npt.
3. dla anten sektorowych BSA001 i BSA002 dla częstotliwości 900/1800/2100 w zasięgu maksymalnym do 73,4 m oraz powyżej wysokości minimalnej 32,0 m npt.

dla maksymalnych pochyleń wiązki:
1. dla anten sektorowych BSA001 dla częstotliwości 1800MHz w zasięgu maksymalnym do 52,5 m przed antenami oraz powyżej wysokości minimalnej 37,8 m npt.
2. dla anten sektorowych BSA002 dla częstotliwości 900MHz w zasięgu maksymalnym do 35,8 m przed antenami oraz powyżej wysokości 36,7 m npt. oraz dla częstotliwości 2100MHz w zasięgu maksymalnym do 36,0 m przed antenami oraz powyżej wysokości 34,6 m npt.
3. dla anten sektorowych BSA001 i BSA002 dla częstotliwości 900/1800/2100 w zasięgu maksymalnym do 72,6 m oraz powyżej wysokości minimalnej 32,3 m npt.

dla anteny radiolinii w zasięgu maksymalnym do 46,3 m przed anteną oraz powyżej wysokości 31,6 m npt.


Wytworzył:

Udostępnił:  Bożena Kaczmarczyk (2007-11-14 15:59:06)
Ostatnio zmodyfikował:  Bożena Kaczmarczyk (2007-11-15 08:55:24)

DRUKUJ    
 
 

ilość odwiedzin: 1089901